Kihírdették a Nemes Tihamér Informatikai Verseny erdélyi döntőjének nyerteseit

A magyarországi Neumann János Számítógép-tudományi Társaság és az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) által közösen szervezett Nemes Tihamér Informatikai Tanulmányi Verseny erdélyi döntőjét 2017. január 7-én szerveztük meg Marosvásárhelyen a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen.

A verseny reggelén Dr. Kovács Lehel-István, a verseny Erdélyi Regionális Bizottságának elnöke az intézmény aulájában köszöntötte a kilenc erdélyi város nagyobb iskoláiból érkezett versenyzőket és kísérő tanáraikat, ismertette a programot és sok sikert kívánt a versenyzőknek.sdr
A megnyitót követően 10-15 perces próbakörre került sor, amely idő alatt a diákok tesztelhették a programok működését, majd 9.30 órakor kezdetét vette a verseny az I. és II. korcsoport számára, majd 10.00 órakor a III. korcsoport is. Összesen 51 diák, Erdély 9 iskolájának legjobb informatikus diákjai mérték össze tudásukat. A verseny három korcsoportban zajlott, V-VIII. osztályból 4 diák (1. korcsoport), IX-X. osztályból 25 diák (2. korcsoport), illetve XI-XII. osztályból 22 diák (3. korcsoport) versenyzett számítógépes programozásból. Az első korcsoport 3 órát, a második és harmadik korcsoport 5 órát programozott.

Az eredmények  az alábbiak:
Első korcsoport:
4 tanuló indult az erdélyi döntőn, amelyből 3 diák a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti), 1 a Báthory István Elméleti Líceum (Kolozsvár) tanulója volt.

Az eredmények a következőképpen alakultak (pontszám szerint csökkenő sorrendben):
I. díj Beke-Szabó Bence (Báthory István Elméleti Líceum, VIII. osztály, felkészítő tanára Vicsacsán-Haltek Zoltán)
II. díj Éles Júlia (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VII. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)
III. díj Nagy Boglárka (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VI. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

Második korcsoport:
25 versenyző indult az erdélyi döntőre, amelyből 7 a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti), 3 a Márton Áron Gimnázium (Csíkszereda), 3 a Tamási Áron Gimnázium (Székelyudvarhely), 6 a Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Marosvásárhely), 2 a Báthory István Elméleti Líceum (Kolozsvár), 4 a Székely Mikó Kollégium (Sepsiszentgyörgy) tanulója volt.

Az eredmények a következőképpen alakultak (pontszám szerint csökkenő sorrendben):
I. díj Fazakas Borbála (Báthory István Elméleti Líceum, X. osztály, felkészítő tanára Vicsacsán-Haltek Zoltán)
II. díj Tempfli Levente (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, X. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)
III. díj Ghiriti Edmond (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, X. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)
dicséret Derzsi Dániel (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, IX. osztály, felkészítő tanára Ignát Judit-Anna)
dicséret Lieb Hanna (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, IX. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

Harmadik korcsoport:
A 22 versenyzőből 6 a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti), 6 a Márton Áron Gimnázium (Csíkszereda), 3 a Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Marosvásárhely), 2 a Tamási Áron Gimnázium (Székelyudvarhely), 1 a Báthory István Elméleti Líceum (Kolozsvár), 1 a Székely Mikó Kollégium (Sepsiszentgyörgy), 1 az Áprily Lajos Főgimnázium (Brassó), 1 a Bartók Béla Elméleti Líceum (Temesvár), 1 az Ady Endre Elméleti Líceum (Bukarest) diákja volt.

Az eredmények a következőképpen alakultak (pontszám szerint csökkenő sorrendben):
I. díj Veress Szilárd (Ady Endre Elméleti Líceum, XII. osztály, felkészítő tanára Chimet Adriana)
II. díj Kacsó-Péter Gábor (Márton Áron Főgimnázium, XI. osztály, felkészítő tanára Demeter István-Hunor)
III. díj Tankó-Gábor Tihamér (Márton Áron Főgimnázium, XII. osztály, felkészítő tanára Csomós Róbert)
dicséret Csáki Hunor (Márton Áron Főgimnázium, XII. osztály, felkészítő tanára Csomós Róbert)
dicséret Fülöp M. Márton (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, XI. osztály, felkészítő tanára Jakab Irma Tünde)
dicséret Vinczi L. Richárd (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, XI. osztály, felkészítő tanára Jakab Irma Tünde)
Ezúton is köszönjük a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Műszaki és Humántudományok Karának, hogy helyet adott a verseny erdélyi döntőjének, ugyanakkor köszönetünket fejezzük ki az egyetem munkatársainak, akik hozzájárultak a verseny sikeres lebonyolításához.

Gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítő tanárának, akiknek ezúton is köszönjük a verseny felügyeletében nyújtott segítséget.
A továbbjutó diákoknak sok sikert kívánunk a budapesti döntőre való felkészüléshez, amelyre az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatika Karán kerül sor 2017. február 25-én, szombaton.

Miklós Beáta, EMT programszervező

Vélemények

facebook kommentek