Az Alapjogokért Központ főigazgatója biztos abban, hogy Magyarország számára a világ jobb hely lesz Donald Trump amerikai elnökkel, mert eltűnik a harmadik világháború lehetőségének árnyéka, valamint meg fog szűnni a magyar belpolitikába történő amerikai kormányzati beavatkozás.

Szánthó Miklós az origo.hu oldalon pénteken megjelent interjúban azt mondta, „Trump normális”: „ellenzi a nemzeti identitást feloldó parttalan multikultit, a politikai korrektséget, az eltörléskultúrát, a kritikai fajelméletet, a genderideológiát”.

„Annak kapcsán persze nem merek jósolni, hogy az új amerikai adminisztráció mindenkinek és minden szempontból jó lesz-e a világon – abban viszont biztos vagyok, hogy Magyarország számára a világ jobb hely lesz Trumppal” – fogalmazott a főigazgató.

Véleménye szerint Trumpnak köszönhetően eltűnik a harmadik világháború lehetőségének fenyegető árnyéka, és meg fog szűnni a magyar belpolitikába történő közvetlen és kendőzetlen amerikai kormányzati beavatkozás.

Az Európai Parlament Patrióták Európáért képviselőcsoportjával kapcsolatban azt hangoztatta, hogy önmagában már annak óriási jelentősége van, hogy a különféle európai országok jobboldali erői közös és szervezett formában tudják artikulálni az álláspontjukat, ráadásul a pártcsaládnak – szemben a többi szövetséggel – van politikai célja: elfoglalni, illetve visszavenni Brüsszelt.

Emellett a képviselőcsoport láthatóan integrációs erővel bír, hiszen sorra csatlakoznak hozzá a nemzeti alapon álló erők – tette hozzá.

Szánthó Miklós azt is mondta, hogy Trump „Washington, az uralkodó liberális elit ellenzéke, csakúgy, ahogy a Patrióták Brüsszelé”, Trump győzelme pedig – összeérve az európai jobboldal felemelkedésével – „elhozhatja a patrióták korát a nyugati civilizációban, amire azért is lenne égető szükség, mert Európa beteg embere ma valóban maga az Európai Unió”.

A főigazgató szerint a 21. század törésvonala már nem a jobb- és a baloldal között húzódik, hanem a globalisták és szuverenisták között, azaz azok küzdelméről, akik nemzetközi, birodalmi központokból irányítottan, illetve akik nemzeti keretek, helyi-demokratikus döntéshozatal mentén képzelik el a jövő döntésszervezését.

Az elmúlt 15 év magyarországi politikai vitái ezen a globalista-szuverenista ellentéten keresztül érthetőek meg igazán, és úgy látom, ez is fogja jellemezni a 2026-os választásokig hátra lévő szűk másfél évet – vélekedett Szánthó Miklós.

A jövő évi választásokkal és a Tisza Párt megjelenésével kapcsolatban azt mondta, „Magyar Péter jól megkoreografált belépése a politikai térbe nem ok, hanem tünet – és ciklus közben az elmúlt 15 évben számtalan ilyen felbérelt macskajancsi ígért megújhodást a baloldalnak”.

A Fidesz a 2010 óta megrendezett választásokon stabilan a 45-55 százalék közötti sávban mozgott, csak a baloldali tájkép rendeződik folyamatosan: most csak azt látni, hogy az a támogatottság, ami korábban 3-4 ellenzéki párt között oszlott meg, a Tisza Párt irányába gravitál – magyarázta a főigazgató.

Hozzátette, „talmi ragyogásnak” érzi a Tisza Párt „mesterséges felemeltetését, mert az ellenségképen és az elmúlt 1-2 év gyengébb gazdasági teljesítményének emlegetésén kívül lényegében erőszakos múltat és gondolattalan jelent” lát.

A magyar gazdaság állapotával kapcsolatban arról beszélt, hogy a 2000-es években a baloldal mindenre csak megszorításokkal reagált, míg most arról szól a vita, hogy milyen támogatást mennyivel emeljen a kormány, valamint milyen adócsökkentések legyenek.

Az élénkítő gazdasági lépésekhez a feltételek szerinte adottak, ráadásul Magyarország a most gazdasági semlegességnek hívott, de valójában évek óta folyó politikájának köszönhetően rendelkezésre állnak azok a külkereskedelmi csatornák, amelyek kompenzálhatják Európa versenyképesség-csökkenéséből fakadó hátrányokat.

A külső feltételek javulása pedig a háborús politika mielőbbi befejezésén múlik, ami Trump hivatalba lépésével már egyáltalán nem távoli terv, ráadásul az új amerikai elnöktől a kétoldalú gazdasági kapcsolatok javulását várhatjuk – fűzte hozzá Szánthó Miklós.

A több száz iskolát érintő csütörtöki bombafenyegetéssel kapcsolatban úgy fogalmazott, súlyos felelőtlenségnek tartja, hogy a baloldal ezt az esetet is „színvonaltalan hőbörgésre és összeesküvés-elméletek gyártására használja”.

Magyarországon egy terrorfenyegetés szerencsére kivételes, és épp ezért okoz jogos döbbenetet, Nyugat-Európában azonban már nem pusztán a fenyegetettség, hanem a terror a mindennapok része – mondta a főigazgató.

MTI