Temesváron a Sági úti temetőben a Geml József Társaskör és a temesvári RMDSZ szervezet közös megemlékezésére és koszorúzására került sor a honvédek sírjánál.
Dettán a helyi RMDSZ, a római katolikus egyház, civil egyesületek képviselői közös imával emlékeztek meg, és koszorút helyeztek el a Timáry Imre-emléktáblánál, majd a jelenlévők közös imával rótták le tiszteletüket.
Gátalján a helyi RMDSZ szervezet vezetősége és a fakultatív oktatásban résztvevő tanulók egyik csoportja Ghilezan Ildikó irányítása alatt, nyílt történelemórát tartottak, verses összeállítással emlékeztek meg, és koszorút helyeztek el a Csizmarik László-szobornál.
Lugoson a városi színházban színvonalas ünnepi műsorral emlékeztek meg az 1848/49-es Forradalom és Szabadságharc kitörésének 177-ik évfordulójáról. Az ünnepi műsorban felléptek a Lugosi Eftimie Murgu Általános Iskola Magyar tagozatának diákjai, Gergely Ildikó tanítónő és Szabó Béla tanító vezetésével; a lugosi Vegyes Énnekkar, Gáll Zoltán tiszteletes és Gáll Erika tiszteletes asszony vezetésével; a három éve alakult lugosi és szapáryfalvi Tűzkarika gyermek néptáncegyüttes, mely a Magyar Állam és a Bethlen Gábor Alap támogatásával frissen elkészült Felcsíki népviseletben adott elő Felcsíki táncokat, Balogh Zsolt az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány táncoktatója és Madaras Andrea tanítónő vezetésével. Az ünnepségen beszéddel köszöntötte az ünneplőket Călin Dobra, Lugos polgármestere, Szabó Melinda, lugosi RMDSZ vezetőségi tag, valamint Kiraly Zoltán osztott meg a közönséggel értékes, fontos információkat a Lugos és környékéről származó, a forradalom magas rangú tisztjeiről, hőseiről. A műsor egy gyönyörű Mészáros János Elek koncerttel zárult, melyet fáklyás felvonulás követett, mely a lugosi Római-Katolikus és Evangélikus temetőben nyugvó hősök sirjainak koszorúzásával ért véget. (Molnár Attila)
Újszentesen az óvodások, kisiskolások ünnepi megemlékezésen vettek részt és koszorúztak a Petőfi-emlékműnél és a Petőfi-szobornál. Március 15-éna megyei, a helyi RMDSZ, a magyar egyházak és a Újszentesi Magyarok Egyesülete szervezésében tartottak a református templomban, az imahét keretén belül, ünnepi megemlékezést.Köszöntő beszédet mondott Molnár András parlamenti képviselő, megyei RMDSZ-elnök. Ezt követően koszorúzták meg a templom előtti Petőfi-emlékművet.
Varjason a helyi RMDSZ vezetősége és a fakultatív oktatásban részesülő diákok Lăzărescu Erika oktató irányítása alatt, kokárdákkal és ünnepi műsorral emlékeztek meg a hősökről.
Végváron a végvári óvodásoknak és elemi iskolásoknak rendkívüli történelemórát tartottak, majd koszorúztak és elhelyezték az általuk készített kokárdákat a Kossuth-parkban, a hősök emlékoszlopánál. Március 15-én a helyi RMDSZ vezetősége és a civil egyesületek koszorúztak. Délután a Zöld Mihály-házban könyvbemutatóra és szeretetvendégségre került sor, rövid áhitatot tartottak a református templomban, majd a résztvevők fáklyás felvonuláson a Kossuth térre vonultak és koszorúkat helyeztek el a hősök emlékoszlopánál.
Zsombolyán a magyar közösség a központi sétányon található Petőfi Sándor mellszobornál gyülekezett és a temesvári Bokréta együttes citerásainak ünnepi műsort hallgatva hangolódott az ünnepre. Köszöntő beszédet mondott Kaba Gábor RMDSZ tanácsos, majd elhelyezték a kegyelet koszorúját, majd ezt követően a zsombolyai temetőben Maderspach Ferenc ezredes síremlékénél helyeztek el koszorút.